Din categoria ce se întâmplă când se întâlneşte hoţul cu prostul: un cineva, mai idioţel din fire dar nu ştiu sigur de ce îl am în feisbuc şi nu vreau să-l şterg riscând să îmi fie vreo rudă mai îndepărtate sau – mai grav – fost bun prieten (stau prost cu memoria), a sharuit chestia de mai jos.
Prima mea reacţie a fost “să muriţi voi că pune careva botu` la o manipulare d-asta de neam prost, destinată uni-neuronalilor“. Şi când colo ce să vezi, poza avea 1683 like-uri şi 656 share-uri, o victorie zdrobitoare pentru Naţional Arena (nu că se aştepta cineva ca vreun post, orice post din lumea asta să aibă mai multe share-uri decât like-uri, dar nah). Cum ar veni, să faci un sondaj de opinie clasic cu întrebare, variante de răspunsuri şi buton de “ok” ar fi fost prea mainstream, mai bine votul să se facă prin shareuri vs like-uri. Nu ştiu dacă se practică de mai demult chestia asta, dar eu văd pentru prima dată.
Bre, fiindcă tot e lumea plină de porci care fac sondaje doar pentru ei, că doar nu le interesează pe fete unde joacă steaua, o să repar eu această greşeală şi lansez un concept de sondaj dedicat exclusiv lor. Nu-mi lipseşte decât o pagină cu 267k fane, da` unele mai sărace cu duhul, aşa, ca prosportu`.
0 comentarii:
Trimiteți un comentariu