Salutare tuturor. Emil Calinescu ma numesc si astazi voi scrie un articol despre … second hand. Nu intamplator am ales sa scriu pe acest blog, pentru ca Spanac a scris, nu demult, despre acest subiect. Eu voi avea o abordare si o parere un pic diferita.
Ideea acestui articol mi-a venit in urma plimbarii de azi. Mentionez ca articolul e scris vineri seara, moment in care eu ma aflu in Slatina. Dorinta mea a fost sa fie publicat marti, deci d-aia voi il cititi acum.
Asadar, ma plictiseam eu prin casa (in Slatina nu mai avem momentan cablu, asa ca si tv-ul e inutil) si ma gandesc ca cea mai buna metoda este sa ma plimb. Despre plimbari, sedentarism si alte alea intr-un articol viitor. Probabil tot guest-post.
Si am mers de la mine din Progresul pana la gara. Si inapoi. In total (dus-intors) cam 2 ore. Deci ce am vazut (sa zicem cam un sfert de oras) pe aceasta portiune voi povesti. Initial, mi-am facut traseul si mi-am zis : merg intai pe partea stanga, apoi ma intorc pe dreapta. Sa nu ratez nimic. Primul popas, un pic in directia opusa, a fost la fostul magazin Oltul. Aici doar la parte mai e ceva(la etaj e lenjerie, iar apoi etajul 2 Domo , iar etajul 3 Altex). Si acel ceva e in mare House of Art. Unde vad ca avea camasi Hawaii.
duminică, 29 iulie 2012
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
0 comentarii:
Trimiteți un comentariu